Am luat cu sotul o masina in leasing, dar intre timp ne-am despartit

19 ianuarie 2020 44

Buna ziua. Un an in urma, eu cu sotul am luat o masina in leasing, dar contractul a fost facut pe mine, din motiv ca transferurile de bani erau pe mine. De 8 luni ne-am despartit si nu am de unde sa achit contractul, pentru ca de una singura cresc 2 copii micuti, dar oficial nu suntem divortati. Ce poate sa mi se intample? Dupa ce am luat masina, am avut un accident si masina a fost data la metal uzat, pentru ca nu se putea de facut nimic.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Compania de leasing se poate adresa in judecata. Avind cistig de cauza se adreseaza la executorul judecatoresc, apoi procedura e urmatoarea: se pune sechestru pe bunuri, conturi bancare, in unele cazuri daca aveti in proprietate bunuri imobile puteti ramine fara ele.

23 ianuarie 2020