Am luat mai multe imprumuturi de la organizații nebancare si nu le-am putut rambursa

13 ianuarie 2022 264

Buna ziua. Am luat mai multe imprumuturi de la organizații nebancare și din motiv că m-am îmbolnăvit, nu le-am rambursat la timp. Pentru că am rămas fără serviciu, au crescut penalitatile și 2 dintre creditori m-au dat în judecată. Nu stiu ce ma asteapta mai departe. Ce sa fac?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Marina,

Pentru a nu ne repeta în răspunsuri vă sugerez să verificați rubrica credite/datorii de pe portal unde veți găsi sute de răspunsuri la întrebări similare de la diferiți juriști.

13 ianuarie 2022