Am luat un credit și nu am achitat de 2 ani și jumătate

31 mai 2023 255

Bună ziua. Am luat un credit în mărime de 6.000 de lei și nu am achitat ratele de 2 ani și jumătate. Dosarul a ajuns la executorul judecătoresc, care m-a dat în căutare la poliție. Am discutat cu executorul, care mi-a spus ca am de achitat 14.000 lei. Îmi spune că o să ajung la închisoare dacă nu achit. Ce pot face?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Doina.
Puteţi achita aceste datorii în rate mici în măsura posibilităţilor, pentru a scăpa de datorii.

1 iunie 2023