Am luat un credit și nu l-am achitat la timp. E posibil să mă inchida?

8 mai 2017 30

Locuiesc in Chisinau, dar viza de reședință e in sat, la părinți. E posibil sa ia casa parintilor?

Jurist comments 1

Levitschii Iurii
  • Jurisconsult

Buna ziua, Mariana. Daca nu ati comis o infractiune sau o contraventie pentru care este prevazuta pedeapsa cu privare de libertate nu as vedea motive de retinere a dvs. Banca poate sa va actioneze in instanta. Sechestrul poate fi pus doar pe proprietatea dvs,( daca nu aveti fidejusori) respectiv daca... mai detaliat casa parintilor nu este proprietatea dvs nu aveti de ce va face grija referitor la aceasta. Oricum aveti datoria de a achita suma in urma deciziei instantei.

13 mai 2017