Am luat un imprumut cu automobilul in gaj!

5 februarie 2020 31

O companie de creditare mi-a acordat un imprumut pentru procurarea automobilului. Astfel, trasportul este ca gaj la aceasta suma imprumutata. La intocmirea documentelor nu s-au luat in consideratie anumite momente, ca de exemplu, nu am posibilitatea de a conduce la volan 3 ani! Ce raspundere poate sa aiba aceasta companie?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna!

Privarea de dreptul special de a conduce nu constituie o condiție la acordarea unui credit/împrumut și nu are nici un efect asupra contractului.

5 februarie 2020