Am multe credite nebancare

28 aprilie 2020 417

Am mai multe credite nebancare si n-am achitat aproape 4 luni. S-au adunat datorii de aproape 60 mii de lei. Voi putea pleca peste hotare? La vama n-o să am probleme?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Atâta timp cât nu există o hotărâre judecătorească de încasare silită a datoriei din contul dvs și o procedură executorie deschisă prin care la cererea executorului să vă fie aplicate interdicția nu aveți de ce să vă faceți griji, deoarece interdicția de a părăsi țara se aplică în prezența... mai detaliat persoanei sau cel puțin urma să fiți antrenată într-o asemenea cauză și să luați cunoștință.

29 aprilie 2020