Am nevoie de ajutor ca sa pot achita corect datoriile

18 noiembrie 2021 75

Buna ziua. Am datorii, dar nu pot afla exact suma acestora. Creditorul spune ca e 24.000 lei, executorul - 19.000. Am nevoie de un avocat sau jurist sa ma ajute sa rezolv problema corect.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Dacă la executare se afla titlul executoriu înaintat de creditorul care vorbiți atunci urmează sa achitați suma dispusă și indicată in titlul executoriu care se afla la executare plus taxele și spezele executorului cât și onorariul acestuia.

20 noiembrie 2021