Am nevoie de avocat ca sa contestez un proces verbal?

7 octombrie 2018 48

Salut! Am fost amendat pentru ca am oprit pe linia continua la semafor, dar in partea dreapta era un troleibuz care a depasit neregulamentar o masina si apoi a revenit pe banda, dar cu roata pe linie. Cum pot contesta in judecata procesul? Trebuie sa caut video in care confirma ca trolebuzul a iesit in mine si am fost nevoit sa incalc ca sa evit impactul?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
nu e neaparat prezența unui avocat, puteți contesta legalitatea și desineatătător dacă cunoașteți și dețineți probe.
Contestația se depune în termen de 15 zile din momentul cînd ați făcut cunoștință.
Se depune la organul constatator, la poliția rutieră str. Doina.

7 octombrie 2018