Am nevoie de avocat ori nu?

25 noiembrie 2018 34

Pentru a depune o cerere in instanţa ierarhic superioara, pe o persoana fizica, ca sa-mi restitue paguba morala si financiara, am nevoie de avocat ori o pot face si fara el ?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Apel la serviciul avocatului se face în cazul în care nu va sunt cunoscute acțiunile ce urmeaza a fi întreprinse cît si normele aplicabile, contrar, puteți acționa desinestator.
Pentru atacarea actelor instanței de judecata nu e nevoie obligatorie de avocat, cererea o semnați d-stră si o inaintați cu actele confirmative... mai detaliat a pretentiei în instanță.
La inaintare urmeaza sa țineți cont obligatoriu de termenele pentru contestare, care difera în dependență de instanță, cit si de instanța unde urmeaza sa le inaintați.

25 noiembrie 2018