Am nevoie de procura atunci cand conduc un automobil care nu-mi aparține?

8 iunie 2018 112

Am nevoie de procura atunci cand conduc un automobil care nu-mi aparține?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Vasile,
Din 16.03.2017 nu mai este necesar să dețineți un act ce confirmă ca aveți dreptul să contactați mijlocul de transport ce nu va aparține, însă ar fi bine sa deține un contract de locațiune sau comodat sau un mandat pentru orice eventualitate.
Printre altele procura nu oferă dreptul de a... mai detaliat conduce automobilul străin!

9 iunie 2018