Am nevoie de un avocat

21 decembrie 2023 3

Buna ziua. Am luat un credit de la o companie de microfinantare in marime de 55.000 lei, din care am achitat 31.940. Am fost apelata de la o companie de colectare a datoriilor si mi-au spus ca datoria a ajuns la 100.980 lei si daca nu o sting, ma vor da in judecata. Am nevoie de un avocat sa ma reprezinte in instanta si sa-mi dea o consultatie de unde s-a luat suma mentionata.

Comentariile juriștilor 4

Descărcaţi discuția
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna Aliona! Puteti sa ma contactati 069049267

22 decembrie 2023
  • Jurisconsult

Buna Aliona, în primul rând DVS sunteți în drept să vă duceți la compania de colectare și să ceriți să întocmiți un Act de verificare, ca ei să vă explice circumstanțele, ce și cum.

22 decembrie 2023
Gabriel Diaciuc
  • Avocat
  • Alte domenii

Aliona, poți să mă suni la 069992921.

22 decembrie 2023
  • Avocat
  • Alte domenii

.........trebuie de analizat prevederile contractului de credit dacă nu sunt clauze abuzive în privința cărora se poate de solicitat declararea nulității acestor clauze........oricum, dacă cineva invocă o datorie să prezinte calculul ei........depinde de data contractului, data efectuării achitărilor și multe alte circumstanțe.................tel.069615655

23 decembrie 2023