Am nevoie de un avocat

4 mai 2021 47

Bună ziua! Am nevoie de serviciile unui avocat care ar fi competent să rezolve problema mea. Este vorba despre o persoana din România care îmi strică imaginea pe internet din luna decembrie. Eu sunt însărcinată de la acest individ, dar nu doresc nimic de la el, doar să mă lase în pace. Am depus plângere la poliție, din câte am înțeles a fost amendat, după aceasta au început amenințările cu moartea spunând că el într-o zi va merge în pușcărie cu capul sus fiindcă nu mă va lăsa in pace niciodată, că eu voi merge pe stradă și să fiu atentă că cineva imi va băga un cuțit în gât fiindcă eu nu merit să trăiesc.
M-am consultat cu mai multi juriști, am fost sfătuită de unii să anunț poliția, de alții să scriu la procuratură, dar totuși consider că am nevoie de un avocat competent cu care să fiu sigură că fac totul corect pas cu pas ca să fiu protejată și în siguranță.

Jurist comments 1

Arsen Saruhanean
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Bună ziua, Cristina! Bine ați venit pe site-ul yAvo.md
Sunt avocat din Cabinetul Avocatului "Arsen Saruhanean". Eu știu ce trebuie de făcut pentru ca această persoană să Vă lasă în pace.
Sunați Vă rog la numărul de tel.: 069076419 și eu o să Vă spun care este procedura în cazul dat.

4 mai 2021