Am nevoie de un avocat gratis, suntem familie cu 11 copii

11 noiembrie 2019 133

Am probleme cu niste terenuri. Primaria m-a actionat in judecata, dupa ce am platit arenda 15 ani. Din partea mea totul este legal, dar primaria a incalcat legea, dandu-mi terenuri care apartin Apelor Moldovei. Am nevoie de un avocat gratis, avem 11 copii si nu am bani sa platesc serviciile acestuia. Unde ma pot adresa pentru a depune o cerere in acest sens? Va multumesc.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

Urmează să vă adresați la Oficiul Teritorial respectiv al Consiliului Naţional pentru Asistenţa Juridică Garantată de Stat.
Pentru a afla datele de contact accesați pagina web www.cnajgs.md unde veți găsi contactele tuturor oficiilor teritoriale ale CNAJGS.

Aici veți completă un formular și veți anexa actele necesare pentru a dispune de avocat... mai detaliat gratuit garantat de stat.

11 noiembrie 2019
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Contactati-ma la adresa de email office.potirniche@yahoo.com

11 noiembrie 2019