Am nevoie de un sfat

11 septembrie 2019 209

Buna ziua. Sunt însărcinată și am fost concediata fără să fiu anunțată. Vreau sa stiu ce sa fac? Am sa primesc concediu de maternitate si indemnizatiile pentru copil? Am nevoie de un sfat. Multumesc frumos.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună!

Adresați-vă în instanța de judecată cu o cerere prin care sa solicitați anularea ordinului de concediere cu restabilirea la locul de munca și încasarea salariului pentru perioada de absență forțată de la locul de muncă.

12 septembrie 2019