Am nevoie sa-mi fac identificatie in Romania dar eu nu pot merge in Romania

1 noiembrie 2018 16

Buna ziua eu ma numesc Ana Dumitru am 33 de ani si am venit in America cand aveam 12 ani cu viza fiind pe pasaportul bunicii. In curent problemele de emigratie tot nu sunt rezolvate inca si am nevoie de un fel de identificatie. Fiindca sunt cetatean roman ce s-ar putea face? cum as putea sa obtin o identificatie fara sa trebuiasca sa ma intorc in Romania, pentru ca nu pot in acest moment dar e foarte important sa am identificatie ca sa pot sa-mi rezolv actele aici in America. Va multumesc ca m-ati asclutat si va rog daca puteti sa-mi dati un sfat.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Încercați la Ambasada României din Washington, sau Consulatele române din LA ori NY.

2 noiembrie 2018