Am o intrebare referitor la Codul de executare

14 septembrie 2018 30

Salut colegi. Am o intrebare referitor la Codul de executare. Inca nu stiu totul din materia juridica, iar in domeniul executarii sunt inca la mijloc de drum. Vreau sa stiu care sunt actele notariale investite cu putere executorie. Imi dati vă rog un exemplu.

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Vezi mai recente modificari ce țin de contractele de gaj/ipotecă, sunt investite cu formulă executorie în anumite cazuri.
Mai sunt acte legate de succesiune, mai ales testamentară, însă sunt multe nuanțe și mult de explicat.

14 septembrie 2018
  • Jurisconsult

Salut! Mersi mult! Am sa ma informez!

14 septembrie 2018