Am obligația să semnez al doilea contract?

10 august 2024 0

Bună ziua. Am fost recenzor la recensământul din 2024. În contract era indicat un salariu de 24.000 lei. Acum sunt chemată să semnez un contract adițional de micșorare a salariului la 15.000 lei. Sunt obligată să semnez acest contract adițional?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua. Orice modificare a orientării contact poate avea loc doar în urma modificării unor norme legale ori în urma negocierilor. Va recomand sa consultați un avocat, prezentindui contractul respectiv

12 august 2024