Am pierdut contractul de vânzare-cumpărare pentru un imobil

23 ianuarie 2022 224

Bună ziua. În anul 1999 soacra și soția mea au încheiat la notariat un contract de vânzare-cumpărare pentru un imobil, care ulterior a fost pierdut. Cum îl putem recupera? Menționez ca acest contract de vânzare-cumpărare nu poate fi găsit nici la primăria din localitatea unde se află imobilul. Vă mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Mergeți la Centrele multifuncționale, departamentul cadastru.
Daca acest contract a fost înregistrat, atunci acolo puteți solicita un dublicat, procedura o sa vă o explice.
Daca nu doresc sa va elibereze ei, cel puțin sa va elibereze o copie unde o sa fie identificat notarul și mergeți la notar pentru un dublicat.

23 ianuarie 2022