Am pierdut portmoneul si vreau sa accesez inregistrarile de pe camerele video instalate in locul cu pricina

31 iulie 2019 33

Am fost pe data de 19.07.2019 la un centru comercial si am pierdut portmoneul in parcarea subterana. M-am adresat la ghiseul informatii si doamna a spus sa apelez la politie. Am sunat la 112 si, dupa mai multe apeluri, mi-au spus sa vin pe str. Bulgara 40 pentru a depune o cerere. Am fost tot atunci si am depus. Mi s-a spus ca a doua zi voi fi apelat. Nu m-a apelat nimeni. M-am apropiat a treia zi eu personal la str. Bulgara 40 si mi-au spus ca politia nu poarta raspundere pentru pierderi personale. Eu vreau sa vad cine a ridicat portmoneul si de ce nu a fost dus undeva de unde pot sa-l recuperez. Vreau sa vad pe camerele instalate in parcare daca l-am pierdut sau mi l-au furat. Va multumesc.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Întradevăr poliția nu poartă răspundere pentru nbunurile pierdute, de și dvs ați putea face o interpelare în scris către centrul comercial respectiv prin care să solicitați înregistrarea video de la orele aproximative din parcarea în cauză indicând motivul pierderii portmoneului, pledând pe buna-înțelegere cu aceștia.

1 august 2019