Am platit mesterului toata suma convenita, dar lucrarile nu le-a terminat

8 iulie 2021 30

Am achitat integral pentru niste lucrari de constructii, insa mesterul nu a dus lucrul pana la capat si a plecat. Acum il sun si nu raspunde. Pot cumva sa-l dau in judecata? Am copia buletinului mesterului. Ce pot face ca sa-mi recuperez banii?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Sergiu,

Aveti incheiat un contract cu mesterul respectiv? In caz ca nu, o sa fie greu sa solicitati prin judecata ceva.

Puteti insa sa incercati sa depuneti o plingere la politie pe persoana respectiva.

O zi buna!

8 iulie 2021