Am plătit reparația casei, după care am fost alungat

28 iunie 2018 32

Bună! Am trăit la tatăl concubinei mele, am contribuit cu bani la reparația casei. In scurt timp, s-a întamplat să ne separăm. Dupa ce m-am despărțit de ea, am fost alungat. Pot să pretind la o eventuală rambursare a cheltuielilor suportate? Vă mulțumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Bună ziua,
Temei de a pretinde la rambursarea cheltuielilor aveți, totul se rezumă la posibilitatea d-stră de a demonstra documentar cheltuielile suportate, bon de plată, contracte de prestări servicii de către muncitori și altele, în asemenea caz, ar fi temei de a restitui careva sume

28 iunie 2018