Am platit vinieta md pe data de 2 aprilie 2017

15 iulie 2017 28

Am platit vinieta moldoveneasca pe data de 2 aprilie 2017 - 85 Euro. La data de 1 iulie 2017, conform legii, ca masinele straine sa plateasca vinieta 180 EURO. Spuneti, va rog, acesti 85 euro merg in contul la acesti 180 Euro? Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Dumitru Barbaroș
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Salut,

Vinieta pe care a-ți achitat-o Dvs. în sumă de 85 Euro este perfect valabilă pentru perioada pentru care s-a achitat.

Nu trebuie să achitați nici o diferență.
Pur și simplu la momentul când o să doriți să cumpărați o nouă vinietă, ea va fi procurată deja la prețul nou.

15 iulie 2017