Am primit amenda pentru lipsa revizieii tehnice, desi aveam raport provizoriu

14 iunie 2017 531

Desi aveam la mine si am prezentat raport provizoriu pe treizeci de zile. Am trecut testarea tehnica a automobilului cu achitarea tuturor taxelor. Si din cauza ca aveam o fisura pe parbriz mi sa eliberat raport de testare tehnica pe 30 zile. In care era mentionat defectul. Dupa aceasta la scurt timp am fost oprit de politia de patrulare care mi a intocmit proces verbal pentru ca nu am testarea tehnica valabila desi le am aratat raportul de 30 zile. Actiunile politistului sunt corecte sau trebuie sa ma adresez in judecata

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Contestați procesul verbal întocmit de agentul constatator în judecată argumentând în conținutul contestației că ați trecut testarea tehnică a automobilului cu achitarea tuturor taxelor și că aveați un raport de testare tehnică pentru 30 de zileîn care era menționat defectul, polițistul nefiind în drept să vă întocmească procesul verbal.

14 iunie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

A-ti fost stopat pe durata limitata a testarii tehnice temporare ...sau inafara lui?

14 iunie 2017