Am primit o citatie de la Curtea de Apel pe data de 16.05.17 care e confirnata prin trimiterea postala conform codului de pe plic, si ne citeaza pentru data de 11.05.17 ca intimat. Cum sa procedam?

17 mai 2017 70

Am primit o citatie de la Curtea de Apel pe data de 16.05.17 care e confirnata prin trimiterea postala conform codului de pe plic, si ne citeaza pentru data de 11.05.17 ca intimat. Cum sa procedam?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Dumitru Barbaroș
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Salut Zinaida,

În cadrul ședinței de judecată, judecătorul a văzut faptul că nu a-ți fost citat legal și conform procedurii era obligat să amâne ședința de judecată pentru a vă cita legal.

În cazul în care, Curtea de Apel a pronunțat o Decizie fără să respecte procedura de citare legală, puteți ataca... mai detaliat cu recurs, or acesta este un temei pentru recurs.

17 mai 2017