Am primit titlu executoriu

16 ianuarie 2019 162

Am primit titlu executoriu pentru incasarea datoriei im marime de 28 mii lei, eliberat pe data de 15.01.2019. Am familie, sotie si copil de 3 ani. Nu am proprietati, sotia nu lucreaza, am salariu 5.000 lei oficial. Cum pot sa înaintez obiecţii sau cum sa procedez?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna, regula este ca trebuie sa achitati datoria., in caz contrar va veni executorul si va incasa datorie in cote procentuale stabilite de Codul de executare din salariul dvs.

16 ianuarie 2019
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Acestea urmau să le invocați în instanță de judecată pe să atacați hotărârea cu care nu sunteți de acord. Acum aceasta a devenit definitiva și urmează a fi executată de către dvs in caz contrar va fi satisfăcut silit de către un executor judecătoresc.

16 ianuarie 2019