Am procurat un bilet avia de la o agentie

3 aprilie 2019 26

Buna ziua. Am asa o situatie: am procurat un bilet avia de la o agentie din Chisinau, dupa care a aparut o problema si am solicitat sa fie facut schimbul biletului pentru alta data. Cei de la agentie mi-au spus ca nu este posibil schimbul si nici rambursarea. Ce as putea face in cazul dat?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Alina,

Specificați ă rog dacă ați procura biletul de la o agenție de turism sau direct de la reprezentanța companiei aeriene?!
Ați procurat biletul de calătorie în timpul unei promoții sau nu? Dacă ați procurat biletul de călătorie la promoție și acum doriți să-l schimbați sau să-l restituiți nu aveți nici... mai detaliat o șansă deoarece, ați beneficiat de o ofertă specială la momentul procurării.

6 aprilie 2019