Am sau nu interdictie?

26 decembrie 2018 184

Cum pot sa aflu daca pot iesi si intra in tara si daca nu am interdictie?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
La acest capitol va poate oferi raspuns reprezentanții poliției de frontietă la cererea d-str scrisă, sau altă formă admisibilă de către aceștia, vedeți contacte mai jos
http://www.border.gov.md/index.php/ro/contacte

26 decembrie 2018
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Totodată,
Dacă nu ați avut probleme cu legea, precum dosare penale sau contravenționale, hotărîri de judecată care să vă oblige la un anumit comportament, atunci este puțin probabil să aveți careva interdicții de a părăsi țara, astfel puteți circula fără limitări.

26 decembrie 2018