Am semnat un contract de munca cu o companie care este intermediar

9 iunie 2020 12

Pe data de 3 marte am semnat un contract de munca pentru Olanda, trebuia sa plecam in decurs de 2 saptamani. Durata contractului este de 90 zile. Pentru ca nu si-au onorat promisiunile, acum imi vreu banii inapoi. Ei zic ca nu pot sa-mi dea bani pentru ca 2 luni a fost carantina. Ce pot face?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Sunteti in drept sa le transmiteti o pretentie, dar este important să atrageți atenția ce prevede contractul, modalitatea de reziliere, de soluționare a litigiilor, termeni etc.

11 iunie 2020