Am senzația că sunt urmărit

27 februarie 2021 42

Bună ziua! De câteva luni am observat că niște persoane civile mă urmăresc. Eu intuiesc că cineva distribuie informații defăimătoare despre mine ca și cum eu aș fi făcut ceva rău și din acest motiv le roagă pe acele persoane să mă urmărească. De asemenea, am observat că uneori se întâmplă situații prin oraș care par a fi înscenări. Suspectez ca poate niște polițiști sunt implicați în aceste lucruri. Poate tot ei scriu plângeri anonime, fictive, la poliție și tot ei, în baza acelor plângeri, mă urmaresc? Spuneți-mi, vă rog, cum să procedez în acest caz?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

Nu prea exista instrumente decit o plângere la poliție dacă considerați ca sunt anumite riscuri asupra Dvs.

28 februarie 2021