Am stat în condiții inumane în penitenciar

23 august 2019 42

Am stat în condiții inumane în penitenciar - în celulă cu persoane condamnate pe viață, eu fiind sub ancheta. As vrea se dau în judecată penitenciarul nr. 13 Chișinău. Mă puteți ajuta, va rog?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Pentru detenția în condiții inumane și degradante urmează să vă adresați în ordine civilă împotriva statului care, va fi reprezentat de către Ministerul Justiției al RM.

Dacă, nu vă puteți permite un serviciile unui avocat în bazăde contract vă puteți adresa la CNAJGS pentru a vi se oferi un avocat... mai detaliat la cerere care, acordă asistență juridică garantată de stat.

www.cnajgs.md

Succes.

23 august 2019