Am stins datoria, dar executorul nu-mi deblocheaza conturile

1 aprilie 2024 3

Buna ziua. Am avut o datorie la rambursarea creditului si an stins-o prin executorul judecatoresc. Acesta insa nu imi deblocheza conturile bancare si nu pot da de el ca sa aflu care este problema. Ma intereseaza, de asemenea, daca in situatia descrisa pot sa-mi perfectez pasaport biometric.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Referitor la ridicarea e către executor a sechestrului de pe conturile bancare ar fi necesar mai întâi să discutaţi cu executorul.
Ce ţine de perfectarea paşaportului, la momentul actual nu există nici o interdicţie de a perfecta acte de identitate in cazul existenţei a datoriilor sau a dosarelor de executare.

1 aprilie 2024