Am terminat SP nr.1 ca sa-mi iau documentele si sa continui invatatura

6 iulie 2017 86

Buna seara. Am terminat SP nr.1 ca sami eu documentele si sa continui invatatura Directorul SP nr.1 mia aminat foia de achitare in care trebuia sa semneze medicul, contabilitatea, biblioteca, si la urma vaincomatul fara de semnatura numi dau diploma. Astazi am fost la vaincomat si iam dus la curent ca vreau sami continui studele mai departe si nu vreau sa fac armata. In care d-lui a ignorat sami pue stampul /semnatura si mea spus sa trec comisea medicala...A avut d-lui dreptate e legat ceva una cu alta? Si cum sa procedez mai departe?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Ce tine de Scoala Profesionala , solicitati eliberarea documentelor prin cerere , nimeni nu are dreptul de a retine actele mentionate neintemeiat , e de ajuns ca a semnat contabilitatea si biblioteca , precum ca nu aveti oarecare datorii fata de institutia de invatamint ! In ce priveste recrutarea militara... mai detaliat , asigurati-va cit mai rapid ca prezentati macar o cerere de admitere la studii intr-o alta institutie de invatamint , pina nu incepe recrutarea in septembrie -octombrie !

7 iulie 2017