Am traansferat o maasina din Letonia in Ucraina

20 aprilie 2018 30

Buna ziua. Am decis sa fac niste bani usori si am acceptat propunerea de a transfera o masina cu numere din Letonia in Ucraina. Acum ultima data cand am trecut frontiera mi s-a spus ca ori aduc masina, ori platesc amenda de 13.000 lei. Ce fac in cazul dat? Este vreo lege cu ajutorul careia pot sa imi apar drepturile? Rog ajutor!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună Alina,
Adresați-vă la avocații letonieni sau ucrainieni, din țara unde vi s-a spus asta.

21 aprilie 2018