Am transmis o masina cu numere romanesti pe baza de contract de comodat

6 aprilie 2017 26

Cu aproape un an in urma am transmis o masina cu numere de Romania pe baza de contract de comodat in Republica Moldova. Utilizatorul masinii a nimerit in accident. Din masina nu s-a ales nimic, cu ea nu se mai poate de circulat. Acest individ nu vrea sa achite impozitele si sa radieze masina de la taxe si politie. Ce ar trebui sa fac eu in cazul dat?

Jurist comments 1

Alexandr Tuceac
  • Avocat

Sergiu,

daca autovehicul e inmatriculat in Romania. poate fi radiata de la taxe si politie numai in Romania. Incercati sa uite aici: https://www.delta-inmatriculari.ro/radierea-auto-ghid-complet-model-cereri-sfaturi/

7 aprilie 2017