Am trecut o mașină în Moldova la rugămintea unui prieten

28 decembrie 2018 47

Buna ziua. Am trecut o mașină în Moldova la rugămintea unui prieten. Când sa trec cu mașina mea, mi s-a spus la vamă că nu pot trece că am mașina dusa in Moldova. O sa mai pot trece? Multumesc.

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
---
Pina ce nu veti scoate acea masina de pe teritoriul tarii, nu veti putea introduce in tara sub regim vamal temporar auto mai vechi de 10 ani si/sau cu numere straine.

28 decembrie 2018
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Totodată, puteți fi amendat pentru încălcarea termenului de ședere, cit și obligat de a achita contravaloarea.

28 decembrie 2018