Am trimis unei persoane necunoscute actele mele

22 noiembrie 2023 3

Bună ziua. Am vrut să-mi fac permis de conducere şi am trimis actele mele (buletinul de indentitate, semnătura şi fotografii) unei persoane, care acum nu mai răspunde la apelurile mele. Ce pot să fac ca să nu mă trezesc cu vreun credit sau ceva similar?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Alexandrum DVS ați apelat la un ecscroc ( art. 190 CP ). da nu se esclude să procedeze, cum DVS ați menționat, solicitare unor credite de la microfinațări, bănci. E de dorit, ca DVS să apelați la poliție cu o cerere pentru a atenționa organele de stat, de a... mai detaliat avea motive. Eu sunt frsponibil, să vă acord un ajutor, puteți apela la viberul meu de pe telefonul +37368669950, unde noi vom discuta mai detailiat.

23 noiembrie 2023