Am un credit

12 aprilie 2022 237

Buna ziua. Am un credit in marime de 120.000 lei. Sunt casatorit si am construit o casa pe care am trecut-o pe numele sotiei. Eu mi-am pastrat adresa veche din buletin, iar sotia are adresa la casa construita. Sotia sau casa au de suferit daca ajung la executare silita?

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Buna ziua, în cazul dvs executorul indiferent de domiciliul dvs prezent poate dispune aplicarea sechestrului pe casa dvs, referitor la sotie
In cazul in care a-ti luat credit in interese personale, atunci sotia nu are de suferit.

14 aprilie 2022