Am un credit la banca, pe care din cauza pandemiei nu l-am putut achita la timp

19 noiembrie 2020 454

Buna! Am un credit la banca, pe care din cauza pandemiei nu l-am putut achita la timp. Suma care trebuie rambursata a crescut de la 18 mii la 25 mii lei. Mă gandeam sa plec peste hotare ca sa achit aceasta suma. Va fi posibil asta? Nu mă vor da in judecata?

Jurist comments 1

  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Este posibil să plecați peste hotare, daca nu aveți vreo interdicție. Creditorul doar va saluta această inițiativă, că Dvs. vreți să achitați datoria. Dacă nu veți achita atunci, acesta poate să vă cheme în judecată.

19 noiembrie 2020