Am un credit neachitat

11 septembrie 2021 375

Buna ziua. Am un credit neachitat de 3 ani este, dosarul la executorul judecatoresc. Eu stau acasa cu 2 copii mici, lucreaza doar sotul si nu putem rambursa datoria pana nu ies la serviciu. Astazi m-a anuntat executorul ca ca ei pregatesc documentele pentru inaintarea in judecata pentru caz penal (mentionez ca nu am lucrat tot acest timp). E posibil sa fac inchisoarea?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Vica, nu aveți un executor ” deștept ”, el pur și simplu vă încearcă să majorați achitarea. Lasă să încerce, dacă nu vrea să nimerească el la închisoare. DVS puteți să mă sunați și noi v-om vorbi mai detaliat. la telefonul 068669950.

13 septembrie 2021