Am vandut casa in martie 2018

18 martie 2019 15

Buna! Am vandut casa in martie 2018, acuma e deja martie 2019. Casa a fost vanduta la pretul estimat de oficiul cadastral. Ce documente trebuie prezentate primariei? Este oare necesar de prezentat declaratia de vanzare si care e data limita?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
In cazul dumneavoastră nu e necesar de a prezenta careva acte la primarie sau fisc atit timp cit bunul e vindut la prețul cadastral se considera ca nu aveți venit inregistrat pe urma vinzarii

19 martie 2019