Am vandut masina cu numere LT

15 iulie 2021 438

Buna ziua. Am vandut masina cu numere LT pe care am introdus-o pe numele meu, pe permis moldovenesc in februarie 2020. Masina nu a mai iesit din tara. Ccel caruia i-am vandut-o nu raspunde la telefon. Care este cel mai corect mod de a proceda in aceasta situatie? Nu stiu ce se intampla cu masina respectiva la moment.

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Bună ziua.
O să vă treziți peste un an cu citație de la Biroul Vamal privind aplicarea amenzii și obligarea scoaterii autoturismului de pe teritoriul RM. În cazul în care autoturismul nu va fi de găsit, ve-ți fi obligat să achitați contravaloarea acestuia.

16 iulie 2021