Amendă aplicată la punctul de trecere a frontierei austro-ungare

11 iunie 2023 44

Bună ziua. Am stat în Franța un an și jumătate cu pașaport biometric. La întoarcerea în țară, la trecerea frontierei austro-ungare mi-a fosr aplicată amendă, pe care nu am achitat-o. Asta s-a întâmplat în mai 2021. Pot pleca acum în România fără să am probleme? Mulțumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Expediați o scrisoare către Poliția de Frontieră pentru a afla dacă aveți careva interdicții la trecerea frontierei.

12 iunie 2023