Amendă contravenţională pentru schimbarea directiei de mers cu neglijarea marcajului 1.1.1

27 august 2020 322

Mi-a venit amenda acasa de pe camere cu contraventie pentru ca as fi "Schimbat directia de mers cu neglijirea marcajului 1.1.1". Am primit procesul-verbal contraventional ieri si pe el este o poza cu masina mea, pe care nu se vede nimic (totul este pracitc negru deoarece era noaptea) si nu se intelege unde este marcajul mentionat. Am nevoie de un sfat daca pot contesta procesul-verbal in judecata. Mersi anticipat.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Sigur ca puteti.

11 septembrie 2020