Amenda neachitata

8 iunie 2023 18

Buna ziua. Sotul are de achitat o amenda pentru care nu are procesul-verbal. Cum poate sa o achite de la distanta, avand in vedere ca ne aflam in strainatate (suntem iesiti cu masina) si ne vom intoarce in Republica Moldova la sfarsitul lui august? Daca achita amenda la intoarcere in august, vom intampina probleme la intrarea in Moldova? Mentionez ca a primit citatie de la Ministerul Justitiei sa se prezinte pe data de 13 iunie cu dovada ca a achitat amenda. Multumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Trebuie să-i contactați pentru a afla rechizitele bancare unde puteți achita (online). Nu veți avea probleme la trecerea frontierei din acest motiv.

9 iunie 2023