Amenda neplatita

9 ianuarie 2018 88

Buna ziua. Sotul meu a fost amendat cu 40.000 lei pentru stare de ebrietate la volan. Pentru a achita amenda, are nevoie sa plece pe 3 luni peste hotare sa faca bani. Spuneti-mi, va rog, este posibil sa aiba interdictie de a parasi tara?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Răspunsul la moment este nu, pentru mai multa informație detaliată găsiți în caseta "interdictie" mai multe răspunsuri în acest sens. Orice interdicție de aduce la cunoștință persoanei iar daca soțul dvs nu a fost atras într-un astfel de proces nu poate avea la moment interdicția de a părăsi... mai detaliat țara.

10 ianuarie 2018