Amenda penala

30 iulie 2018 60

Se poate plăti o amendă penală de către o altă persoană (împuternicită prin procură notarială)? Multumesc!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua Nicolae,
Amenda se achita la banca. cel care achita are nevoie de codul numeric personal al condamnatului, si la fel de important este sa fie remisa dovada achitarii amenzii la judecatorie sau executor, in dependenta de procedura.

31 iulie 2018
  • Jurisconsult

D-l Nicolae se poate, nu mai că DVS trebue să prezentaţi la bancă copia paşaportului condamnatului.

31 iulie 2018