Amendă pentru condus fără permis aplicată cu puțin timp înainte de examenul practic pentru obținerea permisului

10 iunie 2023 26

Bună ziua. Urmează curând să susțin examenul practic pentru permisul de conducere. Acum câteva zile m-a oprit poliția în timp ce conduceam fără permis și mi-a aplicat amendă contravențională. Această sancțiune contravențională poate influența în vreun fel procesul de obținere a permisului?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Ana.
Amenda contravențională nu influențează procesul de obținere a permisului de conducere.

10 iunie 2023