Amenda pentru parcare

2 iulie 2019 76

Buna ziua. Eu am avut conflict cu vecinul care lucreaza in Politie si care a decis ca masina mea este parcata nu bine linga masina lui. El a chemat prin telefon cunoscutul lui din politia rutiera pentru a amenda parcarea mea “pe gazon” in curtea unde toti tin autovehicole. Inspectorul mi-a dat amenda si a spus ca pentru el este indeferent cum parcheaza altii si a plecat. Cum trebuie sa procedez in acest caz?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Daca considerați existente probe în sensul nevinovației sau procesul verbal prezintă temei de nulitate, puteți contesta în 15 zile din data cind ați facut cunoștință cu decizia de sancționare.
Contrar achitați amenda în 3 zile în jumătate.

2 iulie 2019