Amenda politie

20 iulie 2017 42

Buna ziua! Cum m-as putea apara? Cu un an in urma am procurat o bicicleta de la un necunoscut (cu un pret mic). Acuma peste un an vine proprietarul bicicletei si spune ca bicicleta e a lui si politia imi da amenda sa achit la banca. Cum sa dovedesc ca nu eu am furat-o?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Mai întâi de toate trebuie organul de drept să dovedească dovedească vinovăția dvs și faptul că ați furat bicicleta, în cazul dvs, sunteți cumpărător de bună credință neștiind că bicicleta este furată.

Sunt mai multe soluții, altceva este ca persoana care afirma ca este proprietar, trebuie de aflat in baza caror... mai detaliat acte, nu cred ca ar avea vriun act care confirma ca e bicileta lui pt a putea pretinde la ea.

Altceva mai apote fi ca bicilete similare sunt o multitudine și aceasta paote fi a dvs.

20 iulie 2017