Amenintari cu pagube materiale

8 iunie 2020 26

Cum pot sa pun la punct o persoana, care, sunt sigur, mi-a dezumflat rotile de la masina care era parcata in curtea comuna. Acum recent mi-a trimis un websms precum ca imi taie cauciucurile. El crede ca eu nu parchez acolo unde ar trebui sa parchez, dar eu parchez unde e liber si nu incurc la nimeni, nu parchez pe gazon. Are rost sa apelez la politie? Multumesc!

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Desigur, urmează doar să probați cele invocate și să solicitați atragerea la răspundere a cetățeanului respectiv.

9 iunie 2020

Deci, intro zi se apropie de mine si imi spune sa nu las masina aici, adica acolo unde o parcasem initial, zic, nu incurca nimanui, ograda e mica, loc putin, masini multe, ma stradui sa nu blochez pe nimeni, sa nu o las pe gazon, sa fie loc de mers... mai detaliat pentru locatari, chiar si cu caruciorul. Ii raspund amabil, ca nu am unde so las in alta parte. Peste un timp am depistat 2 cuie in roata, pe urma o roata dezumflata, alta data toate 4 roti dezumflate, si mai recent websms cu textul ca imi vor fi taiate toate rotile la masina. Am cu ce merge la politie?

9 iunie 2020